Volání z Cambridge:)

Dneska mi přišel stejně jako Honzovi, Pepovi, Bětce a Katce, mail od pana Tobina, koordinátora projektu v Británii, týkající se jakéhosi zábavního večera během našeho seznamovacího pobytu v Cambridgi. Pro ten si máme společně vymyslet CZECH ELEMENT a napsat panu Tobinovi, čím ozvláštníme program a zároveň přiblížíme naši zemi.

Pozvánka na událost zněla(ve zkrácené podobě) takto:

When you come to the Cambridge conference there will be students and teachers from ten different countries. In the past two years we have ended our last full day (Friday 4th September this year) with an after-dinner ‘performance’ by students of the Music, Dance, Costumes etc. of their respective countries. On tables around the room, students and teachers have placed small items that themselves express their national culture.

Would you like to do something similar yourself, individually or with the other students from your country? For instance, you might bring a small item – a cloth, a mat, perhaps a bag or even a costume if it folded up very small.

If you enjoy folk-dancing in your own country, you might be able to bring a CD of the music so that you or someone else could give us a demonstration (very informally). And if Music is your forte and you would like to give us a solo rendition, that would be excellent too.

V krátké diskuzi na facebooku zazněly tyhle návrhy:

česká polka

buchty

houskový knedlíky z Tesca(pardon z MY!)

“dramatická etuda o praotci Čechovi”

melodrama ze Starých pověstí českých a Smetanovy Vltavy

“něco jim ukradnem a bude jasno”

No, docela mě to přimělo k filozofickému rozmýšlení, co vlastně tu naši malou zemičku charakterizuje, nebo spíš o čem se domníváme, že tak činí. Každého Čecha jistě napadne pražský hrad, Karlovy Vary, knedlíky a zelí, PIVO a becherovka, ty přemýšlivější možná Entropa nebo věstonická venuše. Ale co si představí cizinci, obzvláště z tak konzervativní a tradicionalisticky založené země jakou je království Velké Británie? Těžko říct, pokusím se na facebooku(ano, já vím, ZASE facebook, ale ne nadarmo je to světově nejrozšířenější komunikační server…) vymámit tipy ze svých nemnoha zahraničních přátel. Nebylo by zajímavé prezentaci pojmout jako kontrast našeho vlastního mínění a názorů cizinců? Zase se vážení čtenáři ozvu, snad s nějakými konkrétními výsledky…


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s