ÚVOD

Když se řekne Zdeněk Bakala, vybaví se někomu majitel Hospodářských novin, někomu manžel bývalé miss Michaely Maláčové, dalšímu zase štědré dary politickým stranám, ale asi všichni si představí osobu úspěšného podnikatele, jednoho z nejbohatších Čechů. Mě osobně se začnou před očima míhat obrazy řeky Temže směrem k London Bridge… ale proč?

V roce 2007 založil ZB nadaci, která měla zastřešovat všechny jeho dosavadní charitativní činnosti s důrazem na podporu kvalitního vzdělávání. Proto vzniknul následně program Scholarship, který již 3. rokem uděluje stipendia na prestižní zahraniční(zejména americké a britské) univerzity talentovaným studentům, úspěšně zvládnuvším náročné výběrové řízení.

Letošní přihlašování bylo zahájeno 1. března 2011 a trvá až do konce června, kdy bude uzavřeno první kolo.

Já osobně již delší dobu sním(konkrétně od neočekávaně brzkého návratu ze Seafordu) o studiu na prestižní London City University, konkrétně na School of Arts, obor journalism, který patří prý na této škole mezi nelepší na světě. K touze po tak náročné škole mě pobízí i fakt, že naše pražská žurnalistika stojí díky zakrnělosti a bohužel také všudypřítomnému odkazu soudružské minulosti, slušně řečeno, za starou belu. Doporučuji článek Marka Švehly na stránkách Respektu, nebo si popovídat s téměř jakýmkoliv současným studentem, který chce novinařinu opravdu dělat nikoliv pouze úspěšně DOdělat.

A tak mi dnes, 5. dubna 2011, začal již druhý životní běh na dlouhou trať, za cílem, který se zatím jen matně rýsuje v mlhavých oparech nad řekou Temží….

Držte palce, I´ll be in touch Veselý obličej


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s