Půlka července za námi…

… a na webu nadace se objevila aktualita, že se do programu přihlásilo ještě více studentů, než vloni, kdy jich bylo (podle výroční zprávy ze dne 1.8. 2010) 147. Z tohoto počtu bylo v minulém roce vybráno celkem 20 studentů, jestli tedy množství udělených stipendií zůstane stejný, bude konkurenční boj ještě tužší než dříve (v číslech, šance na získání je momentálně <13,6%). No uvidíme.

Já si zatím našla v „university prospectus“ (nenechte se zmást podobně znějícím českým slovem „prospekt“ a přečtěte si co přesně tento anglický výraz označuje…třeba TADY)  (které mi samozřejmě již půl roku dělají ozdobu na pracovním stole) doporučenou četbu ke studiu a k přijímacímu řízení a celkem úspěšně se prokousávám (v češtině bohužel , v AJ ji nikde k zapůjčení nemají) první knihou, Šoková doktrína: vzestup kalamitního kapitalismu  (nakl. Argo/Dokořán) od NAOMI KLEIN, úspěšné novinářky a spisovatelky, přispívající mimo jiné do New York Times.

Jak si tak vesele čtu knihy do Anglie a hlava mi bloudí kdesi na Oxford Street, úpěnlivě zaháním myšlenky na maturitu a spoustu otázek s ní spojených, které zbývá vypracovat…

Krásné prázdninové dny, spoustu sluníčka a lenošení, zatím adióóó Veselý obličej


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s