Raně srpnová aktualitka–publikovaná 23.7. leč mnou zaznamenaná až v měsíci srpnu, pro přesnost :)

Tak na webu nadace se objevila další aktualita, shrnující kolik se nás letos přihlásilo celkem, odkud kdo jsme, co momentálně studujeme a jaké že jsme to psali eseje. Pro ilustraci výňatek z tiskové zprávy:

Nejvíce (86) uchazečů je z Prahy, 11 z Brna, 5 z Ostravy, pak jsou jednotlivci rovnoměrně zastoupena různá města v celé ČR, 15 studentů momentálně studuje v zahraničí.

Školy, na kterých studenti studují, jsou státní gymnázia (63), pražská Univerzita Karlova (21), VŠE (10), soukromé střední školy (10), brněnská Masarykova univerzita (8), konzervatoře a další umělecké školy (6) atd.

Školy, na které studenti míří, jsou zejména prestižní univerzity v USA a Velké Británii.

No a asi nejvíc mě potěšilo, že v krátkém úseku zprávy, pojednávající o tom, kdo psal jaké eseje a jaké názory se v nich objevovaly je krátký úryvek z té mojí, konkrétně:

A schopnost mladých lidí pohnout nejen světem, ale i sami sebou? Našli jsme ji v esejích svědčících o jejich idealismu, o aktivitách v neziskovém sektoru či v trefných postřezích. „People mostly want the world to change but not with their own hands.“ či „What if we all instead of complaining about various war conflicts around the world try not to argue in our households, because that is where it all starts?”

Je to dobrý signál? Znamená to vůbec něco? Sakryš, už je skoro půlka srpna za námi a já jsem stále víc a víc nervózní… Navíc teď odjíždím s kamarádkou Majdou na 2 týdny do Maďarska, kde budu mít jen omezený přístup na internet, jak já to vydržím??

Na FB nadace má podle zprávy DO 15. srpna probíhat hlasování o nejpovedenější esej, nicméně jsem tam ještě neobjevila ani stopu, tak to můžete zkusit taky, tady:

 Facebook/NadaceZB

Tedy přeji vám krásné slunečné dny, a jednoho Simona s Garfunklem na dobrou noc Veselý obličej


One thought on “Raně srpnová aktualitka–publikovaná 23.7. leč mnou zaznamenaná až v měsíci srpnu, pro přesnost :)

  1. Draga Halushka,
    suglasim sa Tobom. Kada dokažemo među sobom respektirati da i član naše obitelji može imati drugačiji nazor, i k rješenju problema, teškoća može bit različta cesta, bit će i društvo tolerantnije. Svaki pojedinac, obitelj je temelj kamenac svakog društva, a je njegov obraz. Klara Filipović

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s