2011 … konečné zúčtování

Ač zatvrzelý odpůrce novoročních předsevzetí, dovolím si tvrdit, že nemůže být na škodu ještě před tou bouřlivě vítanou změnou číslice na konci letopočtu trochu zrekapitulovat rok předcházející, zjistit co a jak se vlastně stalo, jak moc báječné nebo naopak děsivé to bylo a hlavně; chytře tuhle retrospektivu aplikovat do budoucna, abychom měli alespoň trochu šanci polemizovat s G.B. Shawem, který říká, že  Zkušenost nás učí, že lidé se ze zkušenosti nikdy nepoučí.

Do Nového roku jsem vstoupila stylově a přešťastně, kteréžto rozpoložení ovšem bohužel nemělo dlouhého trvání a zakončeno bylo jednou z nejtvrdších a současně nejpřínosnějších lekcí mého dosavadního života. Poučením mi zůstává, že rčení “jak na Nový rok tak po celý rok” rozhodně není vlastníblbostivzdorné.

blog

Když ztratíme někoho velmi blízkého je marná jakákoliv snaha o útěchu. Ale s odstupem času je důležité uvědomit si, jak málo si vážíme věcí, které máme na dosah ruky a místo toho považovat je za samozřejmé, se radovat z jejich každodenní přítomnosti a existence. A to v doslovném i přeneseném slova smyslu, vždyť “láska hory přenáší”.

Když nazveme omyl zkušeností, hned bude jeho tíže o polovinu lehčí. (Ovšem klíčové je, aby nám druhá půlka hmotnosti nedopadla dříve nebo později na hlavu).

Vloni se dost věcí odehrálo poprvé zatímco některé už mají za sebou derniéru. Poprvé jsem byla na Majálesu, ale naposled mi na něm odmítli prodat alkohol. Poprvé mi začal školní rok v půlce září, no a doufejme naposled to bylo na střední. Poprvé jsem sedla za volant, naposled jsem (úspěšně) dělala řidičák. 

Podívala jsem se do Brugg a do Amsterdamu, kde jsem dostala první ředitelskou důtku v životě; překvapivě za nic spojeného s alkoholem ani sedmilistými bylinkami. Takže pro příště: když už průšvih, tak ať to aspoň stojí za to Veselý obličej

Hrála jsem v časných ranních hodinách aktivity, bojovku v lese, nakonec i fotbal a jiné, nepojmenovatelné hry, což se ukázalo jako mnohem lepší zábava, než by se kdokoliv odvážil odhadnout.

Málem jsem jela na Rock for People. Podle všeho plul celý kemp po 3 dnech převážně na bahně, takže prozřetelnost se ukázala být shovívavá k mému velmi promokavému stanu a spacáku a nechala mě doma v teple.

Vyhrála jsem zlatou medaili na mistrovství světa ve sborovém zpívání a to hraním na housle – že bych příště jela třeba na olympiádu….

Zažila jsem nejlepší sjíždění Lužnice v mém životě. Při té příležitosti jsem si také zkusila následující disciplíny: koupání v plné polní, rozdělávání ohně deodorantem, opékání marshmallows na větvičce a pokus o hraní stolního fotbálku za úmyslného rušení koncentrace imitováním německého pornofilmu. I to se zpětně ukazuje být hluboce nedoceněnými zážitky.

DSC03410

Celý týden nám s nejlepší kamarádkou vydrželo prolejzání budapešťských secondhandů /a památek/ a rozvíjení nočních konspiračních teorií za svistu letadel a padajících Perseid /teda letadla svištěla, perseidy padaly, tak/.  

Jela jsem na Hradní vinobraní na kole, vezla na každém řídítku jednu flašku burčáku a zamilovala se do něj /kterážto láska nebyla opětována, usuzujíc podle toho, jak ošklivě se burčák zachoval k mým nervovým zakončením zejména v oblasti hlavy. Asi to zůstane v tomhle případě platonické/.

Na rozdíl od let předcházejících, kdy se mi ke konci listopadu ve skřínce vyjímala úhledně zabalená hromádka, jsem letos dárky na Vánoce kupovala doslova “last minute”. A rozdíl? Veškerý žádný, takže no stress lidičky Veselý obličej

Silvestrovskou noc jsem strávila ve velmi neobvyklé společnosti, což se taky ukázalo být v některých směrech přínosné a jestli se letos “jak na Nový rok, tak po celý rok” osvědčí, mám se na co těšit Oslavující obličej.

P.S.: jedno předsevzetí (ovšem abych si neodporovala, tak není novoroční, ale druholednové) si přece jenom neodpustím. Každý týden přidávat alespoň jeden článek.

Děkuju (popořádku) kvintetu, mamince a babičce, spolužákům z GV, Simče a MeDu, H2O účastníkům, PFO členům, Madlence, rodince a prozřetelnosti, protože WU WEJ!

Posted in Nezařazené

One thought on “2011 … konečné zúčtování

  1. Helenko, je mi jako drago da nisi zaboravila na majku. Hvala za krasne dana na Kreti. Željim Ti sretnu i uspješnu Novu godinu !
    Klara

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s