Byl 15. červen… byl Bakaly čas!

Ano tušíte správně, se stoupající hladinou rtuti v teploměru stoupá i tlak v hlavách všech studia-chtivých středoškoláků i vysokoškoláků. Aneb rok se s rokem sešel a za námi je další ze slavných deadlinů s velkým D. Dnešek byl posledním dnem, kdy bylo možno odeslat příhlášku se žádostí o stipendium Mr. Bakalovi.

image

Ačkoliv termín byl posunut o plovinu měsíce dříve než vloni, finální rozhodnutí bude známo až v říjnu. Co budu do té doby dělat, vážně netuším, asi samou nedočkavostí vyrostu (ne  že by to v mém případě bylo na škodu).

Oproti loňsku se nezměnilo nic, samozřejmě kromě témat esejí. Letos bylo na výběr mezi 3 náměty: vzdělání, filantropie a budoucnost EU. Já si zvolila filantropii, nejen protože mi toto téma přišlo jako nejbližší, ale také proto, že vzdělání, přínos školství, hodnota vědění stejně jako Evropská Unie (ta v poslední době na entou) jsou natolik “omýlaná” témata, že přijít s nějakým zcela neotřelým a inovativním nápadem považuji za velice náročné, ne-li nemožné.

image

Také jsem na poslední chvíli odeslala přihlášku do stipendijního programu Petra Kellnera. (více o jeho projektu Univerzity ZDE). Nicméně jelikož to bylo v době maturit, tak jsem ji, obávám se, dost odbyla a výsledku se bojím Veselý obličej s otevřenými ústy Ten bude znám již na konci příštího týdne, takže do té doby – jak na skřipci.

Zdroj obrázků: nadacezb.cz, kellnerfoundation.cz


One thought on “Byl 15. červen… byl Bakaly čas!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s