Léto 2012

Ano, dloouho se jsem se neozvala (jak napovídá název tohoto příspěvku), nicméně se toho událo poměrně hodně.

Abych to vzala tak nějak chronologicky.

1) Dostala jsem odmítavý email z Kellnerovy nadace, samozřejmě bez zdůvodnění.

2) V kongresovém centru na Praze 4 jsem skládala zkoušky IELTS. Náročností odpovídaly učebnicovým testům, podle kterých jsem se připravovala (mohu doporučit IELTS Testbuilder nebo IELTS Practice Tests ). Nicméně lhala bych, kdybych nepřiznala, že takový článek o různých velikostech papoušků s různými velikostmi zobáků a různými délkami křídel z Galapág mě nenechal zcela v klidu.

Výsledky jsem očekávala s velkou nervozitou a to zejména díky části writing, kde jsem si byla tak na 105% jistá, že jsem nedosáhla požadovaného počtu 250ti slov u delší eseje, nicméně nakonec se vše v dobré obrátilo a certifikát se skóre 7.5 mohl frčet do Edinburghu.

3) Zatímco jsem vesele žila, pila a hodovala na hudebním táboře, přišlo mi ze Skotska tak netrpělivě očekávané rozhodnutí o přijetí. Nicméně v onu inkriminovanou chvíli mi už nějaký ten pátek (konkrétně asi od první hodiny po zveřejnění výsledků IELTS) v počítačové složce University of Edinubrgh trůnila letenka s datem 7.9. 2012.

image

4) Dalším logickým krokem po přijetí bylo přidělení koleje. A zde jsem se poprvé setkala s britským byrokratickým soukolím, které se od českého liší tak akorát v tom (ne však nepodstatném) detailu, že se děje po síti. Po 14ti dnech čekání na přidělení koleje mi systém zahlásil, že jsem si žádost buď nepodala, nebo nabízenou kolej odmítla. Následoval rozhovor se skotským akcentem na druhé straně drátu a ujištění, že to byla chyba a že bude napravena. Po dalších 5ti dnech mi byla kolej opravdu přiřazena, avšak zcela jiná, než o kterou jsem žádala. Další AYE do telefonu, následované rezignací a přijetím náhradní koleje, protože jinde už bylo plno (s podivem, když výsledky skotských ani anglických maturit ještě nebyly zveřejněny, ale co už).

Moje kolej se tak nakonec jmenuje New Arthur Place, pokoj budu sdílet s nějakým sympošem/sympoškou (aspoň doufám Veselý obličej s vyplazeným jazykem). Kolejní budovy se nacházejí velice blízko centra města (5min), ne už tak blízko kampusu College of Science and Engeneering (40 min pěšky). Zřejmě tedy budu muset využívat služeb univerzitního shuttle busu, nebo zainvestovat, pochlapit se a sjíždět hilly Edinburghský terén na  velocipedu Veselý obličej

5) Historie se (pro změnu) opakuje a já opět očekávám výsledky prvního kola Bakalova stipendijního programu. Vloni mi záporný výsledek sdělili na můj svátek 18.8., tak to třeba bude letos dřív/veselejší? Veselý obličej

6) Abych se nenudila (ono vstávat každý den v 5 ráno do práce zrovna nuda neni, aaale…), dala jsem si přihlášku také do stipendijního programu anglické banky Lloyds. Celý proces má několik mnoho kol (kam se hrabe Bakala se dvěma), z nichž první spočívalo v odeslání mých nacionál a personal statementu na téma “Jsem úžasná a potřebuju vaše stipendium” (lehce parafrázuji), druhé v matematickém testu a třetí v půlhodinovém telefonickém pohovoru, který jsem absolvovala zrovna před dnes v 5:30 Greenwichského času… Kromě otázky, What main issues have Lloyds Banking Group been recently facing and what can be done to avoid them, jsem se snažila vystupovat celkem sebejistě, tak uvidím, do pár dnů by mi mělo přijít rozhřešení. Pokud bude dobré, tak v srpnu místo šílení, jak nacpu 30kg věcí plus housle do letadla pofrčím do UK na  závěrečné kolo – pohovor přímo v centrále banky. Uiiiii.

7) V mezičase si na stránkách University of Edinburgh Freshers´ Week vybírám eventy, které nesmím vynechat a societies, do kterých se plánuji zapojit. Taková Pole Dancing Society by vůbec nemusela být špatným odreagováním od neustálého dřepění nad knihami, které mě jistojistě čeká. Také jsem koukala na volbu předmětů, a kromě povinných jako jsou Human Geography, Earth Surfaces atd. to vypadá, že se pokusím vypracovat na multi-lingvistku a naučit se konečně pořádně německy plus k tomu nějaký ten severský jazyk (když už budu otužilá ze Skotska, proč to nevyužít, že).

8) Jelikož mě doktor ze zdravotních důvodů nařídil skončit v práci, čeká mě již tento víkend cesta do plochoplochých Uher, kde si s maminkou užijeme posledních pár volných dnů a (v mém případě) posledních tropických veder, před cestou do ledničky Evropy. Jak už jsem zmiňovala, letím za (již) necelý měsíc a do té doby musím zvládnout oběhat asi tak půlku českých úřadů, vejšku v Brně, a splnit 5ti stránkový TO DO a TO BUY list, který mi univerzita poslala. Nudit se nebudu.

Stay tuned a těšte se na další příspěvky z mé krkolomné cesty Žižkov –> Edinburgh.

No a na dobrou noc jedna keltská balada, kterou jsme hráli právě v červenci na táboře se smyčcovým orchestrem.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s