Co mě naučil dosavadní pobyt ve Skotsku

NEUTUCHAJÍCÍMU NADŠENÍ Z DROBNOSTÍ

… aneb jak se radovat i z tak triviální věci, jako že mandarinky/banány jsou ve slevě! To jsou pak pravé socialistické Vánoce! Nebo když se mi /jako dnes kupříkladu/ podaří sehnat polníček a špenát dohromady za 2 libry! To už je rovnou díkuvzdání.

s tím souvisí..

MATEMATICE (reálného života)

… aneb kam se hrabe sínus cosínus, v Británii z celé středoškolské matiky hojně využívám pouze násobky 32 (pro neznalé, zhruba kurz koruna/libra). Nebo tedy využívala jsem, než riziko infarktu při každé návštěvě Tesca dosáhlo nezvladatelných výšin a já radši přešla do oboru pravděpodobností (konkrétně jak pravděpodobné je, že mi dojdou peníze a já budu o chlebu a vodě).

ODOLNOSTI

… aneb kdyby mi někdo řekl, nebo hůř předvedl, jak se tu budu stravovat, dostala bych v Čechách nejspíš zánět slepáku (preventivně). Například můj včerejší oběd byly fazole, vařené vajíčko a 1/4 papriky. Tedy nikdy jsem na českou kuchyni moc nebyla, ale myslím(radši o tom moc neuvažuju, mohlo by to mít neblahé důsledky), že v tomto okamžiku bych za pořádnou svíčkovou, nebo takovou panenku na pepřové omáčce (já, téměř vegetarián!), byla schopná celkem vysokého stupně násilí na svém okolí, případně se snaživším mě od jmenovaných pochoutek udržet stranou.

OTUŽILOSTI

Že sněží? Aha, tak to já si radši vezmu svetr…

VAŘIT

… ne tak ve smyslu “hmm, máme plnou lednici jídla, co kdybych něco uvařila” ale spíš “mám kafe, tortillu a marmeládu, co před týdnem prošla, co z toho” (napatlala jsem marmeládu na toritillu, zapekla ji chvíli na grilu, zapila plným hrnkem neslazené černé kávy a modlila se aby mi nebylo zle).

ANARCHII

Když jsem odmítla  naučit se, cituji,  “náhodných 20-30 vět z německé literatury, které by podpořily moje argumenty ve zkouškovém eseji a umožnily mi tak získat lepší známku skoro zadarmo”. Prostě ne! Ještě kdyby to byly nějaké extra významné citáty, ale vybrat si nádodné věty a doufat, že je do eseje nějak zapasuju, nehledě na to, jaká je otázka, se mi příčí jako málo co. To se radši naučím celou historii Vergangenshaltbewaeltigung, která mi aspoň k něčemu bude (nebo taky ne), a naženu ty body jinde.

BIOLOGII

aneb poznávačka při nákupech:

parsnip

cumin

chive

shallot

turnip

mache

rocket

OSTRAŽITOSTI

Zejména při pohybu ve městě. Po tom měsíci a půl jsem si už jakž takž zvykla na opačný směr provozu (a pro extra ztracené případy mají Britové na zemi nápisy jako “first look right” a “now look left”. Co mě udivuje, je, že tyhle nadpisy nejsou převážně v centru, kde by se koncentrace zoufalých kontinenťanů dala očekávat vyšší, ale ve vzdálenějších čtvrtích). Nicméně teď tu opravují hlavní třídu, po které musím jít xkrát denně do školy, ze školy, na nákup, na orchestr… a světe div se, jezdí se tam (jednosměrně) vpravo. To už mi hlava nebere, takže rodičové, až se za ty 2 měsíce vrátím dom, tak dávejte sakra pozor, nebo mě něco přejede hned na ruzyňským parkovišti.

Co se mi naopak líbí a moc, jsou přechody. Každý světelně řízený přechod má tlačítko pro chodce, které opravdu funguje, nutno dodat. Sranda je pozorovat, jak nevinné zmáčknutí tlačítka dokáže zastavit provoz na 6ti-proudé křižovatce aby jeden človíček mohl přejít…

 

Celý včerejšek a předvčerejšek jsem strávila psaním eseje na politologii (kterou jsem někdy v průběhu začala ze srdce nenávidět). Nevím, kde jsem nechala mozek, když jsem si vybrala tak složité a teoretické téma, ale dobře mi tak. Dneska se tu udělalo nádherně slunečno, takže se jdu projít, protože mám obavu, že ještě chvíli ve společnosti triády Hobbes, Locke, Rousseau a budu potřebovat terapii.

Krásnou neděli všem vám na jihu přeji Veselý obličej

Reklamy

1 komentář: „Co mě naučil dosavadní pobyt ve Skotsku

  1. Duso moja, da Ti sve to rekne netko, ne vjerovala bi si mu. Moras sve dozivljeti sama. Lijepi pozdrav iz suncanog Beograda….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s